E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

“Një arsye për ta nisur ditën me një buzëqeshje”, Rama jep lajmin e shumëpritur

Teksa presidenti Meta shprehet se që nga 2 marsi ndodhet në shesh për të rivendosur vullnetin e sovranit në çdo institucion, kryeministri Rama nga ana tjetër vijon me agjendën e tij. Ai e ka nisur ditën me një lajm të mirë nga qyteti i Durrësit.

Rama ka publikuar pamje nga spitali i fëmijëve që është ndërtuar në Durrës, me ambiente bashkëkohore dhe me një tjetërsim nga ajo që ka qenë më parë.

Sipas kryeministrit, kjo është një arsye për ta nisur mëngjesin me buzëqeshje.

“MIRËMËNGJES, nga moria e kantiereve të shëndetësisë, Spitali i ri i Fëmijëve në Durrës është një arsye për ta nisur ditën me një buzëqeshje. Kalofshi mirë sot”, ka shkruar ai bashkëngjitur videos në fjalë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...