E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Një 16-vjeçare shqiptare gjendet e pajetë në oborrin e kishës greke

Një 16-vjeçare shqiptare është gjetur e pajetë në oborrin e kishës Profiti Ilia, në Greqi.

Sipas mediave greke, bëhet fjalë për shtetasen Maria Hyseni, e cila banonte me familjen e saj në Trikala.

Adoleshentja kishte marrë goditje të shumta në fytyrë e trup. Policia njoftoi se goditjet e shumta në trup dëshmojnë për një akt kriminal, por se do të jetë autopsia që do të thotë fjalën e fundit.

Ishin punëtorët e pastrimit të Bashkisë ata të cilët gjetën trupin e pajetë të 16-vjeçares në oborrin e kishës.

Ndërkohë, familja dhe shokë të vajzës janë thirrur nga policia për t’u marrë në pyetje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...