E martë, 14 Korrik, 2020
16 C
Tirana

Nisin reshjet e dëborës në vend, si do jetë moti në ditët në vijim

Më të lexuarat

Mëngjesin e sotëm, në zonën Juglindore të Shqipërisë kanë nisur reshjet e dëborës.

Në Korçë dhe në Pogradec temperaturat kanë pësuar një ulje të ndjeshme duke sjellë kështu edhe reshje dëbore në pranverë.

Sipas parashikimit të meteorologëve, kjo javë pritet të vazhdojë të ketë ulje të temperaturave dhe reshjet e shiut do të jenë prezente… në zonat malore reshjet do të bien në formë dëbore.

Temperaturat do të variojnë nga -2 në zonat malore deri në 18 gradë në zonat bregdetare.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rekord rastesh të reja infektimi në 24 orët e fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...