E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

Nisin hetimet/ Zbulohen mesazhet e fëmijëve të Maradonës me mjekët psikiatër

Gjykata argjentinase vazhdon të hetojë dhe të hedhë dyshime se vdekja e Diego Armando Maradonës është bërë me dashje.

Hetuesit kanë marrë në dorën e tyre një bisedë në rrjetin social “WhatsApp” , vajzave Dalma dhe Janina Maradona, djali i tij Diego JR dhe dy specialistë psikiatër që ndiqnin me kujdes ecurinë e tij, Agustina Kosaçov dhe Karlos Diaz.

Shqetësimi i Dalmës ishte e lidhur me nevojën ku babai i saj duhej të kontrollohej nga mjeku për gjendjen e tij shëndetësore. Dalma në një mesazh “WhatsApp”-i shkruan:

“Nuk duan që asnjë ambulancë të shkojë t’a vizitojë. Më tha se ka folur me psikiatren Agustina Kosaçov dhe ajo i thotë se ishte një vendim i familjes. Ja përse shkruaj, besoj se këto janë gjëra që i vendosin vetë familjarët. Për këtë nevojitej një mjek klinik ose të paktën një mjek që i përgjigjej këtij problemi.”

Ndërkohë, nëpër mediat e ndryshme audio e fundit e Maradonës ku i rekomandon bashkëshortit të ish-të fejuarës së tij Veronika Ojeda të kujdeset për fëmijën 7-vjeçar Diego Fernando, të fundit nga ata fëmijë që janë publik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Legjenda urbane e piktorit të mallkuar: Fëmijët e përlotur të Xhovani Bragolin

Ai është piktori venecian Bruno Amadio, ose i njohur më shumë si Xhovani Bragolin. I lindur në vitin 1911, artisti, për të cilin nuk...

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...