E shtunë, 24 Tetor, 2020
15 C
Tirana

Nis shpërndarja e kartave të studentit, Rama: U bë e mundur falë protestave

Më të lexuarat

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Foto/ Lefter Koka me Fatos Nanon, ndryshim drastik i ish-kryeministrit

Deputeti Lefter Koka ka publikuar në rrjetin social, Facebook një foto krahë për krahë me ish-kryeministrin socialist Fatos Nano. Në mbishkrimin e fotos, Koka shprehet...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

Vritet ish-sportisti, babë e bir e ekzekutojnë në mes të restorantit

Një atentat i mori jetën ish-sportistit të arteve marciale të përziera (MMA) Shamil Abdulmuslimov në qytetin e Kasaviurtit në Dagestan. Kamerat regjistruan të gjithë ngjarjen...

“Mos më prekni me dorë, jam i sëmurë”, zbardhet incidenti i Ndocajt me policinë

Ish-deputeti Eduart Ndocaj është shoqëruar sot në komisariat, pas incidentit në përurimin e shtëpisë së Gjergj Fishtës. Forcat e policisë kanë shoqëruar ish-deputetin, i...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Produksioni i ‘Përputhen’ e përjashton nga emisioni, reagon Shqipja (FOTO)

Produksioni i emisionit “Përputhen” në Top Channel, dje vendosi të përjashtonte konkurrenten Shqipe Hysenaj nga programacioni, për një afat kohor të papërcaktuar. Në nisje të...

Duke filluar që nga dita e sotme, studentët e universiteteve të Tiranës do të mund të pajisen me kartën e studentit.

Shpërndarja ka nisur sot në Fakultetin Ekonomik të Tiranës ku të pranishëm ishin edhe kryeministri Rama bashkë me Erion Veliajn.

Kartat e studentit sipas Veliaj do të shpërndahen në zyra të posaçme të vendosura në afërsi të godinave të çdo fakulteti dhe aplikimi për të do të zgjasë vetëm 4 minuta.

Përsa i përket shërbimeve, çdo dyqan do të ketë një tabelë ku thuhet se pranohet karta e studentit.

Lexo edhe :   "Ju rrugaca sallahana, vagabonda shakllabana”, Meta sulmon Ramën

Shërbimet e tjera që ofrohen përfshijnë gjithashtu pajisjen e studentëve me një abone me kosto më të ulët përsa i përket transportit publik, libraritë, kinematë etj.

Sipas Ramës shpërndarja e këtyre kartave u bë e mundur vetëm falë protestës së studentëve. Rama ftoi edhe bashkitë e tjera që t’i bashkohen kësaj nisme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rusët sulm me mikrovalë ndaj agjentëve të shërbimit sekret amerikan

Autoritetet amerikane kanë hetuar për 4 vite, duke përdorur ekspertët më të mirë dhe tani janë të sigurt. Rusët qëndrojnë pas sulmeve ndaj diplomatëve...

“Bëri autogol me Metën”, Maliqi shan Ramën. E paralajmëron për 25 prillin

Deputeti Lefter Maliqi i është vënë në mbrojtje presidentit Meta. Me një lum akuzash dhe fyerjesh, Maliqi i drejtohet kryeministrit Rama duke i thënë...

Me maska dhe flamurin grek/ Familja përkujton Konstandinos Kacifas

Të afërm dhe familjarët kanë përkujtuar Konstandinos Kacifas, në një ceremoni private. I riu u vra më 28 tetor, gjatë një shkëmbimi zjarri me...

SHBA thyen rekordet me të infektuarit, situata del jashtë kontrollit

Në Itali janë bërë protesta për mbyllje nga koronavirusi. Greqia është izoluar, e ndërsa në SHBA po shihet një rritje rekord e të infektuarve. SHBA-ja...

VIDEO/“S’do bashkëpunoja me Bieta Sulon”, moderatorja bën deklaratën e papritur

Në emisionin ‘Glamour Zone’ në ekranin e RTV Ora, ka qenë e ftuar këngëtarja e talentuar Albulena Ukaj, e cila njihet ndryshe si Sozia...