E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Nis seanca parlamentare, Lefter Maliqi thyen rregullin

Në seancën e sotme parlamentare, opozita e re ka dalë kundër vendimit të qeverisë për mbajtjen e maskës me detyrim.

Ndonëse sot ka hyrë në fuqi vendimi për mbajtjen e detyruar të maskave, disa deputetë të opozitës nuk e kanë respektuar këtë vendim të ri të qeverisë.

Një nga deputetët që është shfaqur pa maskë në ambientet e jashtme të Kuvendit është Arlind Çaçani. Pas deputetit Arlind Çaçani, edhe Lefter Maliqi refuzon të vërë maskën.

“Nuk respektoj urdhrat që jepen për t’u vendosur gjobë qytetarëve”, tha Maliqi.

Ky i fundit ka deklaruar se mbajtja e maskës është një vendim i Ramës, për të shmangur vëmendjen nga krimi dhe droga që kanë pushtuar vendin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...