E martë, 21 Shtator, 2021
19.9 C
Tirana

Ngrihet në Tiranë memoriali për viktimat e grushtit të shtetit në Turqi (foto)

Gjatë ditës së sotme, është ngritur në Tiranë një memorial përkujtimorë për viktimat e mbetur më 16 korrik 2016, në grushtin e shtetit në Turqi.

Memoriali është vendosur te kodrat e Liqenit, ndërsa gjatë ceremonisë së zhvilluar është marshuar me dy flamujt në duar, që nga sheshi Nënë Tereza e deri te vendi i memorialit.

Ndërkohë, i pranishëm mes përfaqësuesve turq, ka qenë edhe nënkryetari i bashkisë së Tiranës, Ardian Mazniku.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...