E martë, 2 Qershor, 2020
12 C
Tirana

Ngjela paralajmëron lëvizjen që do nxjerrë zbuluar ‘kokat’ e politikës shqiptare

Më të lexuarat

Diskutimet për reformën, çfarë propozon PD për qeverinë kujdestare

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur këtë të dielë në orën 19:00, në atë që është cilësuar si data e fundit e saj. Palët...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Bllokimi i kufirit me Kosovën/ Reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me vendimin e palës kosovare, për të mos lejuar futjen në territorin e tyre të makinave nga Shqipëria,...

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Pas Maqedonisë së Veriut, edhe Spanja mund të shtyjë gjendjen e jashtëzakonshme

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez ka deklaruar se do të kërkojë shtyrjen me dy javë të gjendjes së jashtëzakonshme nga koronavirusi. Sanchez sqaroi se shtyrja...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Koronavirusi/ Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme në vend edhe për 14 ditë. Vendimi u mor gjatë seancës së shtatë...

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Një tjetër gjyqtare e vettingut kallëzohet në SPAK

Ish-gjyqtarja e Apelit Shkodër, Hajrie Muçmata, ka kallëzuar në SPAK gjyqtaren e KPK-së, Alma Faskaj. Muçmata akuzon Alma Faskajn për kryerjen e veprës penale “Falsifikim...

“Shqiptarët janë popull kafe-dashës”, në mars-prill u importuan rreth 1600 ton

Mbyllja e bareve, nuk i kanë penguar shqiptarët të konsumojnë kafe në shtëpitë e tyre. Përkundrazi, gjatë muajit prill janë importuar 922 ton kafe. Qëndrimi...

Avokati Spartak Ngjela, është shprehur se palët politike nuk kanë mundësi të sabotojnë Reformën në Drejtësi, pasi pas kësaj reforme është interesi amerikan. Në një intervistë në studion e “Abc News”, Ngjela rrëfeu disa episode nga bisedat me kryeministrin Rama, në kohë të ndryshme, për Reformën në Drejtësi. Ai tha më tej se populli është revoltuar, ndërsa e di gjëndjen e klasës politike.

Madje Ngjela paralajmëroi se populli nuk do e lë me kaq, por do t’u nxjerin vilat që kanë. Sipas tij, politikanët nuk luajnë për interesin shqiptarë dhe se qytetarët janë në dijeni.

“Të gjithë pushtetarët që kanë psiqikë jo të rregullt, dhe që janë duke rënë nga pushteti, o përfundojnë si Makbethi ose i drejtohen popullit për kryengritje. Cilit popull i drejtohet kur populli e di që ka vjedhur?

Është pamundësi absolute. Do vazhdojnë tu nxjerrin vilat që kanë. Nuk mund ti pranojë populli se kanë ardhur më këpucë të Gjirokastrës, nuk kanë ardhur me pallatet e gjyshit.

Lexo edhe :   S’ka marrëveshje, Vasili dhe Bylykbashi me tone të ashpra pas mbledhjes

Nuk kishte as nga ata të cilëve u ishte marrë prona. E konsideronte veten të djathtë Saliu, por nuk vinte nga e djathta. Kishte një kopsht të vogël në Bajram Curr dhe tani kanë pallate.

Këta nuk luajnë për interesin shqiptar, dhe ky fakt tregon se diku janë lidhur. Si do e tregojë ai interesin për Shqipërinë? Ambasadorja amerikane tha që është e vështirë, por ne do e vendosim. Po të kishte drejtësi të pavarur në Shqipëri, nuk do kishte korrupsion”, tha Ngjela.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Albin Kurti: Kosova ka dy armiq, një të brendshëm dhe një të jashtëm

Kryeministri ende në detyrë, Albin Kurti është shprehur se Kosova ka dy armiq, një të jashtëm dhe një të brendshëm. I ftuar në emisionin “5...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Rasti i George Floyd/ Autopsia private nxjerr tjetër rezultat nga ajo zyrtarja

Familja e të ndjerit George Floyd, i cili u vra nga policia në SHBA kanë vendosur t’i bëjnë një autopsi private për të zbuluar...

Një tjetër gjyqtare e vettingut kallëzohet në SPAK

Ish-gjyqtarja e Apelit Shkodër, Hajrie Muçmata, ka kallëzuar në SPAK gjyqtaren e KPK-së, Alma Faskaj. Muçmata akuzon Alma Faskajn për kryerjen e veprës penale “Falsifikim...

Njeriu që e do Kosovën, sa zyrën e tij

Nga Mero Baze Qindra kamionë dhe vetura, së bashku me udhëtarët që sot janë nisur drejt Kosovës, u përballën me një surprizë të hidhur në...
WhatsApp KONTAKTO TT