E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Ngjarjet kryesore në rajon përmes titujve

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit

1- Lajçak takon zv.kryeministrin e Kosovës në Bruksel: Dialogu Kosovë-Serbi është politik, s’ka asgjë teknike

2- Osmani: Askush nuk mund ta quaj Thaçin “zagar të amerikanëve”, ai ka qënë kryeministër në kohëra historike

3- “Lidhja ime me Krujën”, Abazović premton vendosjen e bustit të Skënderbeut në Ulqin: Brenda vitit, ndjesë për vonesën

4- Në Greqi nuk vrasin shqiptarët e emigrantët, por vetë qytetarët vendas

5- Hetuesit: Babis u transportua në burg me anije, është i rrezikshëm

6- Pranga 2 të rinjve në Athinë, qindra pasaporta false, nuk mungonin as ato shqiptare

7- Ambasadori i Spanjës në Serbi: Madridi nuk do e njoh Kosovën, edhe nëse hap një zyrë në Prishtinë

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...