E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Ngjarjet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me zhvillimet më kryesore

OBSH: Kombinimi i vaksinave duhet të bëhet në konsultim me mjekët

Pacientja e parë indiane që ishte infektuar me Covid, rezulton sërish pozitive

Ekspertët britanik zbulojnë simptomat e variantit “Delta”

Varianti Delta përbën 74% të rasteve në Gjermani

Përhapja e variantit Delta, Spanja rikthen disa kufizime

4 viktima dhe 30 të humbur nga përmbytjet në Gjermani

Pretendonte se ishte imun ndaj helmit, “njeriu i gjarprit” vdes pasi kobra e kafshon në gjuhë

Lind fëmija me tre koka, njerëzit e quajnë si mishërim i Zotit

Talebanët ngrenë flamurin në kufirin midis Afganistanit dhe Pakistanit

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...