E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Ngjarjet kryesore në 24 orët e fundit në botë

Njihuni me titujt kryesorë të zhvillimeve në botë

1- Operohet Papa Françesku, stabilizohet gjendja shëndetësore

2- Fauci: 99.2% e viktimave nga Covid në SHBA ishin të pa vaksinuar

3- Rusi/ Putin miraton strategjinë për t’iu kundërvënë ndikimit perëndimor

4- Mijëra biznese të prekura nga sulmi i sofistikuar kibernetik

5- Sllovakia ndryshon rregullat, karantinë e detyrueshme për udhëtarët e pa vaksinuar

6- Mister shpërthimi në detin Kaspik, postimi nga autoritet në Azerbajxhan që u fshi menjëherë

7- Rrëzohet avioni me 85 ushtarë në bord, të paktën 17 viktima në Filipine

8- Vala ekstreme e të nxehtit, qindra viktima në Kanada e Paqësorin Veriperëndimor

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koron*virusi/ Brataj: Delta ka edhe 3 variante të tjera

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se varianti indian i koronavirusit, Delta pritet që të mbizotërojë të gjithë botën, dhe se ky mutacion,...

Covid/ Mbi 3,600 testime në 24 orët e fundit, numri i rasteve aktive në rritje

Situata epidemiologjike në vendin tonë mbetet e qëndrueshme. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit, janë regjistruar 31 raste...

Gërdeci/ Kreu i SPAK: Çështjes së Mediut do t’i shkojmë deri në fund

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme e Shkallës së parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar rrëzoi sot kërkesën e Prokurorisë së posaçme, SPAK, për...

Nostalgji futbolli/ Valdano: “Raùl mund të përmblidhet në dy koncepte…”

Jorge Valdano për Raul Gonzalez Blanco: "Një ditë para debutimit të tij, unë i bëra një pyetje për ta provuar, kështu i thashë: 'Po mendoj...

Vrau shokun e tij, Apeli ndryshon masën e sigurisë për Marjus Demën

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë për Marjus Demën, i cili vrau shokun e tij Mehmet Qamën, disa muaj më parë, në...