E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Ngjarje e rëndë, shqiptari i vë flakën gruas, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ditën e djeshme. Një shtetas shqiptar i ka vënë flakën gruas së tij, në banesën e tyre. Siç raportojnë mediat greke, motivi është xhelozie. Shqiptari jetonte me bashkëshorten dhe dy fëmijët e tyre.

Policia është njoftuar për ngjarjen nga komshinjtë e shqiptarit. Ata kanë dëgjuar britmat e gruas në flakë dhe kanë lajmëruar menjëherë zjarrfikëset dhe policinë.

Fqinjët e çifti shqiptar kanë pohuar se në shtëpinë e tyre dëgjonin shpesh zëra dhe të bërtitur, por ngjarja e fundit i ka lënë tërësisht të shokuar.

Kur arritën në apartament, forcat e policisë janë përballur me ngjarjen e tmerrshme. Zjarri i shkaktuar djegie serioze gruas e cila është në gjendje kritike për jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...