E enjte, 21 Janar, 2021
7 C
Tirana

Ngjarja tragjike/Zbardhet dëshmia e policit që vrau 25-vjeçarin

Efektivi me inicialet N.H., i cili qëlloi për vdekje Klodjan Rashën, është marrë në pyetje nga grupi hetimor. Në dëshminë e tij, ai është shprehur se ka dashur ta pyesë 25-vjeçarin për arsyen e daljes në atë orar, por sipas tij, i riu e ka kërcënuar dhe është larguar me vrap.  Polici pretendon se ka qëlluar në drejtim të të riut, për faktin se ai e kërcënonte për ta vrarë.

Këtu Prokuroria ka dyshimet e saj, ndërsa po vijon hetimet. “Kemi synuar me kolegun tim që ta ndalonim personin, për ta pyetur se pse kishte dalë nga banesa”, mësohet të ketë thënë polici.

25-vjeçari u dërgua i gjallë në spital, ku më pas humbi jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...