E premte, 6 Gusht, 2021
26.5 C
Tirana

Ngjarja në Kamëz/ Djali 6-vjeç i traumatizuar , u fsheh poshtë banakut për ti shpëtuar plumbave

Ngjarja e rëndë ku një biznesmen u vra dhe gruaja u plagos e ndodhur një natë më parë ka tronditur jo vetëm Kamzën por të gjithë vendin. Në marketin e familjes Buci ka qenë prezentë dhe fëmija 6-vjeç i cili për fat të keq ka qenë dëshmitarë i ngjarjes së rëndë. Djali i mitur ka qenë parën të ëmës ne momentin kur në market hynë grabitësit me maska dhe të armatosur.

Gruaja e ka thirrur të shoqin në momentin që pa grabitësit, 53- vjeçarin Agim Buci i cili ka reaguar menjëherë, kjo i shkaktoi vdekjen pasi u qëllua me armë nga grabitësit.

44-vjeçarja gruaja ka mbetur e plagosur, ndërsa djali i familjes i tramatizuar fatmirësisht është fshehur poshtë banakut duke I shpëtuar plumbave. Pasi morët paratë grabitësit u larguan me një BMË te zezë.

Aktualisht që djalit nuk është e mirë, ai është i frikësuar ndërsa familja Buci ka hapur dyert e mortit fëmija është dërguar tek të afërmit për të mos pësuar një tjetër traum.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zyrtare/ Messi largohet përfundimisht nga Barcelona

Lionel Messi nuk do të jetë më pjesë e Barcelonës. Njoftimi ka ardhur nga klubi katalanas, ku zyrtarizoi “divorcin” me yllin argjentinas për arsye...

Kryengritja në gotë e Sali Berishës kundër SHBA

Nga: Mero Baze Sali Berisha i harxhoi gjithë fishekët kundër SHBA, në një përpjekje për t’u dëshmuar atyre se ka pas Partinë Demokratike dhe do...

Ish-shefi i Ndërlidhjes: Ju rrëfej sozinë që përdorte Enveri në Pogradec

Inxhinier Luan Pogaçi, ish-shefi i Ndërlidhjes dhe Informacionit i Drejtorisë së Dytë të Ministrisë së Brendshme, numrin e kaluar ka kujtuar bëmat e Hekuran...

Kemi kryetar, por jo lider! PD, zyrtarisht në konflikt

Nga: Fatbardh Kadilli Nuk mjafton të ulesh në karrigen e kryetarit që të kryesosh, të udheheqësh. Janë gjëra të ndryshme. Kryetar të bëjnë vendimet. Kryetar...

Asnjë humbje jete nga Cov*d-i gjatë 24 orëve të fundit, rriten infektimet

Dita-ditës po shtohen infektimet. Duket se thirrjet e Ministrisë së Shëndetësisë për të zbatuar masat anti-Covid, kanë shkuar në "vesh të shurdhër" për këtë...