E enjte, 21 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Nga Haga në Kosovë”/ Thaçi tregon rrugëtimin e tij katër ditor (FOTO)

Presidenti Hashim Thaçi ka shpërndarë një album fotosh, ku demostrojnë eksperiencën e tij në Hagë ku u intervistua për 4 ditë, lidhur me aktakuzën për krime lufte.

“Nga Haga në Kosovë, faleminderit nga thellësia e zemrës sime!”, shkruan ai bashkëngjitur fotove në fjalë.

Dje presidenti Thaçi deklaroi se sakrifica për liri, nuk mund të zhbëhet duke theksuar se historia e luftës Çlirimtare nuk mund të rishkruhet nga askush. Gjatë fjalës së tij, presidenti kosovar theksoi se sipas tij, ky proces do të vulosë rolin e UÇK, ndërsa shtoi se Kosova duhet të vendoset mbi dallimet partiake.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të gjitha faktet përse SPAK duhet të thërrasë Berishën për 21 Janarin

Të parin që pashë duke u rrëzuar në tokë, edhe pse nuk qenkësh i vrari i parë, ishte Hekuran Deda, i cili u rrëzua...

Mashtrim në vlerën e 250 mln eurove, arrestohen 7 shqiptarë në Itali (Emrat)

Policia e Katanzaros në Itali, ka përfunduar një megaoperacion ku në pranga kanë rënë 81 persona. Në mesin e të arrestuarve janë dhe 7...

A mund t’ju paralajmërojë një ëndërr mbi sëmundjet tumorale?

Ka shumë mundësi që ju ka ndodhur edhe juve ose dikujt që njihni:të keni parë në ëndërr rënien e dhëmbëve. Jo, një makth i...

Video/ Triumfon Partizani në derbi, Tirana gjithnjë e më larg titullit

Partizani ka fituar derbin me rezultatin 1-0 kundër Tiranës. Një fitore e rëndësishme ndaj rivalit historik të kryeqytetit me golin e vetëm të Erald...

Grupi i polifonisë Fier, i kushton këngë Presidentit turk Erdogan (Video)

Premtimi i dhënë nga presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan për ndërtimin e Spitalit të ri në Fier nuk kishte sesi të kalonte pa falënderime,...