E shtunë, 24 Tetor, 2020
15 C
Tirana

Nga Donald Trump tek Vladimir Putin, këta janë 20 politikanët më të pasur në botë

Më të lexuarat

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Foto/ Lefter Koka me Fatos Nanon, ndryshim drastik i ish-kryeministrit

Deputeti Lefter Koka ka publikuar në rrjetin social, Facebook një foto krahë për krahë me ish-kryeministrin socialist Fatos Nano. Në mbishkrimin e fotos, Koka shprehet...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Produksioni i ‘Përputhen’ e përjashton nga emisioni, reagon Shqipja (FOTO)

Produksioni i emisionit “Përputhen” në Top Channel, dje vendosi të përjashtonte konkurrenten Shqipe Hysenaj nga programacioni, për një afat kohor të papërcaktuar. Në nisje të...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

Vritet ish-sportisti, babë e bir e ekzekutojnë në mes të restorantit

Një atentat i mori jetën ish-sportistit të arteve marciale të përziera (MMA) Shamil Abdulmuslimov në qytetin e Kasaviurtit në Dagestan. Kamerat regjistruan të gjithë ngjarjen...

“Mos më prekni me dorë, jam i sëmurë”, zbardhet incidenti i Ndocajt me policinë

Ish-deputeti Eduart Ndocaj është shoqëruar sot në komisariat, pas incidentit në përurimin e shtëpisë së Gjergj Fishtës. Forcat e policisë kanë shoqëruar ish-deputetin, i...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

20. Presidenti i SHBA-së, Donald Trump – 3.1 miliardë dollarë

19. Princ i Lihtenshtajnit, Hans Adam II- 3.5 miliardë dollarë

18. Ish-kongresmeni amerikan Ross Perot – 3.7 miliardë dollarë

17. Princi i Bruneit, Haji Abdul Azim – 5 miliardë dollarë

16. Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un – 5 miliardë dollarë

15. E veja e ish-presidentit filipinas, Imelda Marcos – 5 miliardë dollarë

14. Princi saudit, Mohammed Bin Saud Al Kabeer – 6 miliardë dollarë

13. Sheiku i Emirateve të Bashkuara Arabe, Abdulla Al Ghurair – 6 miliardë dollarë

12. Sheiku i Emirateve të Bashkuara Arabe, Abdul Aziz Al Ghurair – 7.5 miliardë dollarë

11. Ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni – 8.5 miliardë dollarë

10. Princi i Kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman – 10 miliardë dollarë

9. Politikani etipian, Mohammed Al Amoudi – 12.6 miliardë dollarë

Lexo edhe :   SPAK-u funksionon kur të kenë frikë politikanët prej tij

8. Sheiku i EBA, Muhamed Al Maktoum – 14 miliardë dollarë

7. Sheiku i EBA, Khalifa Bin Zayed Nahyan -18 miliardë dollarë

6. Sulltani i Bruneit, Hassanai Waddaulah – 20 miliardë dollarë

5. Princi saudit, Alwaleed Bin Talal Alsaud – 20 miliardë dollarë

4. Sheiku i EBA, Mansour bin Zayed Al Nahyan – 30 miliardë dollarë

3. Princi i Tajlandës, Maha Vajiralongkorn – 30 miliardë dollarë

2. Ish-kryebashkiaku i Nju Jorkut, Michael Bloomberg – 56 miliardë dollarë

1. Presidenti rus, Vladimir Putin – 70 miliardë dollarë

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ekspertët: Lajeni maskën tuaj çdo ditë, rrezikoheni nga shumë sëmundje

I vendosim ato në fytyrë çdo ditë, qeshim, teshtijmë, dhe i ndotim me spërklat tona të pështymës. Pastaj i futim në çantë ose në...

“Nga jetesa në Zvicër, tek flirti me djalin që shpenzon 10 mijë euro nata”

Shqipe Hysenaj është vajza e cila ka marrë shumë vemendje në emisionin “Përputhen” dhe në rrjetet sociale, për shkak të sjelljes së saj. 28-vjeçarja...

Ndërpritet Vettingu/ Një anëtar i KPK me koronavirus

Koronavirusi ka marrë një shtrirje të madhe në tërë territorin shqiptar. Numrat e të infektuarve gjatë tre ditëve të fundit, kanë shtuar frikën për...

2 vite nga vrasja në Bularat/Kunati: Do ta çojmë çështjen në Gjykatën Evropiane

Sot në ceremoninë përkujtimore të Kostandinos Kacifas, përpos familjarëve merrnin pjesë dhe përfaqësues të Omonia-s, ndërsa ai që ka folur ishte kunati i Kacifas,...

Macron: Franca do përballet me koronavirusin deri verën e ardhshme

Me ardhjen e vjeshtës dhe virozave të stinës, u vu re një shtim edhe të infektuarve. Ulja e temperaturave ka ndikuar drejtëpërdrejtë në fluksin...