E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

New York-u në karantinë, hotelet e zonat sportive do shndërrohen në dhoma spitali

loading...

Në SHBA, hotelet, zonat sportive, konviktet dhe ndërtesat e tjera me gjasë do të shndërrohen në dhoma spitali. Teksa numri i rasteve me koronavirus rritet dhe ai bëhet epiqendra e shpërthimit në Shtetet e Bashkuara, Presidenti Donald Trump e ka shpallur New York-un një zonë të rrezikshmërisë së lartë.

New York-u ka numrin më të madh të rasteve të konfirmuara me COVID-19, me 8403 të infektuar dhe 46 vdekje. Ushtria amerikane do të jetë gati për ndihmë, dhe trupat amerikane ushtarake të inxhinierëve kanë thënë se po planifikojnë të shndërrojnë hotelet, zonat sportive, konviktet dhe ndërtesa të tjera në dhoma spitali.

Kryebashkiaku i New York-ut, Bill de Blasio, nxiti Trump të dërgojë ushtrinë dhe mbështetje logjistike për të fuqizuar vendet e goditura ashpër.

New York-u është qyteti më i prekur nga koronavirusi në SHBA. Qyteti është kthyer në fantazmë, dhe nuk ka më jetë sociale.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Po gënjen sërish”, PD publikon videon e Ramës

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka publikuar një video me deklaratat e kryeministrit, duke shprehur shqetësimin se jemi mes vendeve me riskun...

Nga e hëna ndryshojnë oraret e izolimit, Rama jep lajmin e shumëpritur

Pas këtyre javëve izolim total ku shteti vendosi rregulla mjaft të forta ndaj qytetarëve lidhur me mos përhapjen e COVID-19, më në fund Rama...

Izolimi jep rezultat, trend në rënie i të prekurve nga COVID-19 (VIDEO)

Duket se izolimi po jep efektet pozitive, në mos përhapjen në masë të madhe të koronavirusit në vend. Shifrat e raportuara nga Ministria e Shëndetësisë...

Ngjarja makabre e kushëririt që mbajti Enverin në Paris

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur Abaz Omarit me origjinë nga Gjirokastra, nëna e të cilit, ishte kushërira e parë e Enver Hoxhës, pasi i...

Vetëizolohet Zoran Zaev, u intervistua nga një gazetar i infektuar

Për shkak të pandemisë, ish-kryeministri Zoran Zaev mësohet se është vetëizoluar. Lajmi është përcjellë nga mediat në Maqedoninë e Veriut. Ka qenë fillimisht Ministri i...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT