E shtunë, 30 Maj, 2020
20 C
Tirana

“Nesër sërish dita e pensionistëve”, Rama: Asnjë i moshuar në makinë

Më të lexuarat

Ardi Veliu nxori videon, e ëma e 15-vjeçarit zbulon vendimin që ka marrë

Nëna e djalit të dhunuar nga disa policë në zonën e Liqenit Artificial, Zaida Çobo, ka thënë se është ndjerë e tmerruar. Në një...

Mustafa tregon se kur mund të mbahet votimi i qeverisë Hoti

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është shprehur se ekziston mundësia që seanca për votimin e qeverisë të mbahet nesër ose ditën e hënë. Në një...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

Skandali me videon/ Ardi Veliut i ikën ‘situata nga duart’: Ju kërkoj ndjesë

Pas komentit qesharak ndaj nënës së 15-vjeçarit të dhunuar, ku përdori edhe një video personale për të fshehur gjurmët, një tjetër reagim ka ardhur...

Veseli: Demokracia e Kosovës është në momente vendimtare

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, shprehet se pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, demokracia është në një moment vendimtar, siç është edhe...

 “Zbatoni vendimin e Gjykatës Kushtetuese”, BE-ja thirrje politikanëve në Kosovë

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe shefat e misioneve të BE-së, i janë drejtuar me një mesazh të qartë politikanëve në Kosovë, që...

Skandaloze/ Tenisti i famshëm lobon kundër Kosovës, Daçiç e shpërblen

Serbia po përdor sërish sportin, për politikë! Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka shpërblyer me mirënjohje tenistin me famë botërore,...

Cakaj jep lajmin e mirë për Shqipërinë

Ministri Gent Cakaj, ka bërë me dije se grupi negociator për bisedimet e aderimit në BE është ngritur. Ai njoftoin me anë të një...

Dorëheqja e mundshme e Vjosa Osmanit, nuk mund të zvarrisë formimin e qeverisë

Seancën për votimin e qeverisë së re, nuk mund të pengojë dorëheqja e mundshme e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Në rastin e tillë,...

Imagjinata e djallëzuar e Ardi Veliut kalon pritshmëritë/ E ëma e djalit të dhunuar: Jam aktore

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka kaluar çdo kufi me publikimin e një video-je personale, si një masë për të mbrojtur efektivët...

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se ditën e nesërme të gjithë pensionistët, nga i gjithë vendi do të kenë mundësi të dalin për shëtitje deri në orën 11:30.

Në një komunikim live me kryebashkiakët e zonave të shpallura të gjelbra (më pak të prekura nga koronavirusi), Rama sqaroi se pensionistët nuk do të lejohen në makina. Kjo tha Rama vlen edhe në vendet e gjelbërta edhe në zonat e kuqe.

Ndërkohë, kreu i qeverisë tha se tek zonat e gjelbërta të moshuarit do e kenë orarin deri në 08:30 për të lëvizur.

“Dhe ai shembulli skandaloz që e solla sot në vëmendje për djalin që e merr malli për prindërit dhe i infekton dhe dashtë zoti ti nxjerrë nga kjo mortje.

Duhet të influenconi jo vizita nëpër shtëpia. Prindërit më vete duhet t’i ruajnë dhe t’i ndihmojnë, t’i çojnë ushqime te dera, dhe jo t’i përqafojnë, sado jo njerëzore të jetë kjo është mënyra më e mira. Pensionistë në makina në asnjë mënyrë. Pensionistëve do u lehtësohen, nesër është dita e tyre në gjithë Shqipërinë.

Lexo edhe :   Vatra në QSUT, Pipero tregon çfarë nuk shkoi mirë mes bluzave të bardha

Në zonat tuaja deri në 08:30. Nuk do dalë njeri tjetër. Por jo në makinë. Jo në grumbullime, domino se rrezikojnë jetën e tyre. Lokalet dhe të moshuarit. Vizitat nëpër shtëpia nuk ruhen nga Policia. Duhet ndërgjegjësimi. Secili duhet të jetë roje i vetes”, tha ai.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nga Tayna e deri tek Ledri Vula, ja sa milionë humbën me pandeminë

Në mesin e sektorëve të prekur rëndë nga pandemia COVID-19 është ai i artistëve. Të ardhurat e gjeneruara nga koncertet, mbrëmjet e tjera muzikore...

Situata del jashtë kontrollit/ Qëllohet mbi protestuesit, humb jetën 19-vjeçari

Një 19-vjeçar ka mbetur i vdekur, pas të shtënave me armë drejt turmës që protestonte për vrasjen e George Floyd në Detroit, SHBA. Sipas...

Rikthehen lëkundjet, regjistrohet një tjetër tërmet mëngjesin e sotëm

Vendi ynë, pas lëkundjeve të tërmetit të 26 nëntorit, nuk ka gjetur qetësi. Lëkundje tërmeti janë regjistruar sot në orët e para të ditës. Një tërmet...

Komentoi tek rrjeti social i Taulant Ballës, mësuesja pushohet nga puna. Berisha publikon SMS

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një rast flagrant të pushimit nga puna të një mësueseje. Arsyeja? Pushimi i saj nga puna është absurd, vetëm...

Doni të lëvizni nga një qytet në tjetrin? Rama: Ja si do të jetë fundjava e fundit me zonat e kuqe

Kryeministri Rama ka përcjellë informacionet e radhës, se si do të vijohet nga sot pas masave lehtësuese ndaj COVID-19. Kreu i qeverisë ka treguar...
WhatsApp KONTAKTO TT