Nesër, reshje shiu në të gjithë vendin

Sot pasdite (e premte, dt. 20) nuk priten reshje, ndërsa nesër (e shtunë, dt. 21) priten reshje në të gjithë qarqet e vendit.

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë, dt. 21) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 15 °C

në vendet e ulëta: 7 / 14 °C

në vendet malore: 1 / 7 °C

ERA

Sot pasdite (e premte, dt. 20) dhe nesër (e shtunë, dt. 21) era pritet të jetë e lehtë deri mesatare.