E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

Nesër merrni masat, priten reshje shiu

Sot pasdite (e martë, dt.25) nuk priten reshje, ndërsa nesër (e mërkurë, dt.26) priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarkun e Shkodrës. Ndërsa në qarqet Kukës, Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Vlorë priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare të shoqëruara me shtrëngata. Në qarqet e tjera, reshjet do të jenë të dobëta.

TEMPERATURAT
Nesër (e mërkurë, dt.26) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 9 / 17 °C
në vendet e ulëta: 7 / 19 °C
në vendet malore: 4 / 14 °C

ERA
Sot pasdite (e martë, dt.25) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare ndërsa nesër (e mërkurë, dt.26) era pritet të fryjë e mesatare deri e fortë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha bën lëvizjen e papritur pas ultimatumit të Yuri Kim

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka shtuar presionin, e ndërsa SHBA në shtator pret pensionimin e Berishës si dhe të hidhen themelet e...

Kishin kthyer shtëpinë në laborator dro*e, dy në pranga

Dy shtetas 32 dhe 33-vjeç janë vënë në pranga në sajë të operacionit të koduar "Baza", pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin marë me...

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...