E hënë, 18 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Nesër dhe pasnesër Tirana pa drita, ja zonat problematike

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton se përgjatë dy ditëve në vijim, 29 dhe 30 korrik, do ketë stakime të energjisë në disa zona të kryeqytetit. Shkak për ndërprerjen e energjisë elektrike do të jenë punimet për rikonstruksionin e kabinave.

Njoftim për abonentët Tiranë

Datat 29-30 KORRIK

Në vijim të punimeve për rikonstruksionin e kabinave, në datat 29-30 korrik do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

29 KORRIK

9:30-15:00

rruga “Androkli Kostallari”

9:30-12:00

Rruga e Dibrës

09.00-15.00
rruga “Ali Demi”, rruga “Muhamet Gjollesha”, rruga “Tefta Tashko Koco”

09:00-16:00
Rruga “Andrea Mano”, rruga “Njazi Meka”

Rruga e Dibrës, pranë Spitalit “Nënë Tereza”

09.00-14.00
Rruga “Ndre Mjeda”, rruga “Kongresi i Lushnjes”

30 KORRIK

09:30-15:00

Rruga “Petro Marko”, rruga “Asim Vokshi”

09:30-12:00

Rruga “Haxhi Hysen Dalliu”

09:00-16:00

Rruga “Anastas Shundi”, rruga “Njazi Meka”

09:00-12:00
Rruga “Tahir Sinani”, rruga “Pandi Dardha”

13:00-16:00

Rruga “Riza Cuko”, rruga “Rexhep Preza” rruga “Pandi Dardha”

09:00- 15:00
Rruga “Tefta Tashko Koco”, rruga “Rifat Bodinaku”, rruga “Asim Zeneli”, rruga “Dervish Hima”

09.00-13.00
Rruga “Gjin Bue Shpata”, pranë Drejtorisë së Tatimeve, rruga “Prokop Mima”, rruga “Ndrek Luca”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...