E mërkurë, 20 Janar, 2021
2 C
Tirana

“Nëse nuk e bën djalin me fëmijë, leje dhe ai të gjejë një tjetër”, gazetarja Iva Tiço “trondit” me rrëfimin

Gazetarja Iva Tiço, e ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, ka ndarë me publikun një histori prekëse, ku dëshmon se realiteti shqiptar është ende i ndrydhur dhe larg asaj që mendojmë se ka avancuar shumë.

Ajo tregoi një mesazh që i kishte mbërritur në rrjetet sociale, përmbajtja e të cilit e ka tronditur shumë. Një grua i ka rrëfyer gazetares se ka tentuar të sjellë në jetë një fëmijë, por deri më tani pa rezultat.

Problem mbetet presioni nga vjehrra e gruas, që i thotë se nëse nuk bën fëmijë, të ndahet nga djali i saj. Madje vjehrra i kishte thënë që nëse nuk e bën djalin me fëmijë, më mirë të ndahet dhe ai të gjejë një tjetër partnere.

“Mendo që të kesh pas çdo muaji 20.000 njerëz që të thonë hë mo çfarë u bë? Kjo për mua është një stres i dyfishtë. Unë pasi i publikova këto mesazhe, mora tre komente ndjekësish dhe kam kuptuar një botë, disa rrëfime që më kanë lënë pa fjalë.

Një zonjë që më ka treguar stresin që i shkaktonin familjarët, se përse ajo kishte disa vite pa fëmijë. Në muajt e fundit vjehrra i kishte thënë, që nëse nuk e bën djalin me fëmijë, leje dhe ai të gjejë një tjetër”, tha gazetarja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...