Bota

Nepal, të paktën 43 persona të vdekur si pasojë e motit të keq


               Publikuar në : 11:39 - 14/07/19 user tir

Si pasojë e motit të keq, të paktën 43 persona kanë vdekur në Nepal dhe 24 të tjerë rezultojnë të humbur. Sipas burimeve policore rrugët dhe autostradat janë aktualisht të bllokuara. Madje edhe shtyllat e tensionit të lartë janë shembur për shkak të erërave të forta.

Raportohet se moti i keq do të vazhdojë edhe në ditët në vijim dhe Departamenti i Meteorologjisë ka paralajmëruar banorët që të qëndrojnë larg zonave problematike.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT