E diel, 13 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Nëna me koronavirus sjell në jetë fëmijën në Greqi, del rezultati i analizës së foshnjës

Në Greqi, disa orë më parë, një çift i infektuar me COVID-19 janë bërë prindër të një fëmije.

Gruaja e infektuar, e cila vuan edhe nga sëmundje koronare të zemrës, aktualisht po mbahet nën vëzhgimin e mjekëve.

Ndërkohë së fundmi i është bërë testi foshnjës, por fatmirësisht ka rezultuar negativ, e painfektuar me koronavirus.

Ky rast është një mrekulli, pas rastit në Londër ku fëmija i sapolindur rezultoi pozitiv.

Foshnjës në Greqi po pritet t’i bëhet analiza e dytë për ta konfirmuar plotësisht lajmin se nuk është infektuar me Covid-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

PD/ Voton kandidatja Harxhi, fjala e saj për median

Edit Harxhi, kandidatja e vetme grua për të marrë drejtimin e PD-së ka folur shkurtimisht për median siç patën bërë më parë dhe kandidatët...

PD/ Voton kandidati Fatbardh Kadilli, fjala e tij për median

Ka votuar pak më parë dhe kandidati për kreun e PD-së Fatbardh Kadilli. Në fjalën e tij të shkurtër për median ai i ftoi...

G7 me projekte alternative kundrejt Kinës

Si kundërpeshë ndaj Kinës, shtetet e G7-s ranë dakord në samitin e tyre në Cornwall për një iniciativë globale për projekte infrastrukturore. Temat ekonomike dhe...

PD/ Basha i pari që votoi nga kandidatët, fjala e tij për median

Lulzim Basha ka qenë i pari nga kandidatët në votim për kreun e PD-së që ka votuar sot. Në fjalën e tij për median...

SHÇBA: Shpërndante koka*në, arrestohet efektivi i “Shqiponjave”

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, ka dalë me një njoftim ku ka bërë me dije arrestimin e efektivit të Shqiponjave në Sarandë, Lavdosh...