E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Në SHBA për vaksinën? Berisha nuk i ndahet Ramës, nxjerr fotot

Pak ditë më parë, kreu i qeverisë Edi Rama njoftoi se ishte nisur për në SHBA, për të negociuar për mbërritjen sa më shpejt të vaksinës anti-Covid në Shqipëri. Ky lajm i mirë shtoi edhe më tej shpresat, për ardhjen e një vaksine ndaj pandemisë.

Por ndryshe mendon ish-kryeministri Berisha, i cili ka nxjerr fotot duke dëshmuar se planet e Ramës janë për tjetër gjë.

Berisha ka publikuar fotot e Ramës duke bërë shopping, ndërsa më ironi shkruan: “Në New York prej pesë ditësh për vaksinën tuaj, por edhe për pak shopping për vete!”.

Më herët, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi se qeveria shqiptare është në proces negocimi me disa kompani, për të siguruar në kohë vaksinën anti-COVID.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...