E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Në Kuvend po votohen ndryshimet kushtetuese, Basha bën lëvizjen urgjente

Në një kohë kur në sallën e Kuvendit po votohen ndryshimet kushtetuese, Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka bërë një lëvizje urgjente.

Kreu i opozitës ka thirrur në mbledhje aleatët në orën 12:30.

Takimi do të zhvillohet në selinë e Partisë Demokratike.

Ndërkohë opozita pritet që të ketë një qëndrim pas ndryshimeve kushtetuese. Thuhet se kryedemokrati do të dalë në një komunikim për mediat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi president në historinë e vendit ndaj të...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...

Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 288 raste të reja

Në Kosovë janë regjistruar edhe pesë viktima të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Viktimat janë nga komunat: Gjilan, Malishevë, Pejë, Prishtinë dhe...

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali. Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla...

Gazetarja Lala: Antonio Gallo ka hyrë dhe ka dalë me dhjetëra herë në Shqipëri

Gazetarja Klodiana Lala, ka dhënë detaje të tjera në lidhje me përgjimet e antimafias italiane, ku flitej për politikanë shqiptarë të lidhur me Ndrangheta-n. Ajo...