E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Në kërkim për vrasjen e vëllait të Talo Çelës, Nuredin Dumani dyshohet edhe për ekzektimin e Emiljano Ramazanit

Nuredin Dumani, i shpallur në kërkim për vrasjen e vëllait të Talo Çelës, Bujar Çela dyshohet se ka vrarë Emiljano Ramazanin më 20 Korrik në Elbasan.

Dyshimet lidhen me ngjashmerine fizike te dy personave.

Sipas burimeve diskrete nga grupi hetimor mësohet se ka përputhshmëri karakteristikash të Klevis Kapllanajt me autorin që qëlloi mbi 39 vjecarin Emiljano Ramazani.

Si Policia ra në gjurmët e tij?

Arma e autorit të vrasjes së Emiliano Ramazanit u gjet në një servis në Peqin, dhe madje pronarët e servisit Albert dhe Seit Manahasa u arrestuan.

Kjo armë dyshohet se është përdodur për vrasje me pagesë dhe ka qenë Klevis Kapllanaj, bashkëpuntori i Nuredin Dumanit në vrasjen e Emiliano Ramazanit që e ka fshehur në këtë servis.

Tashmë si Nuredin Dumani dhe Klevis Kapllanaj, i cili u vra në Rrogozhinë në shtator të këtij viti dyshohen si autorë të vrasjes së Emiliano Ramazanit në korrik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...