E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Në karantinë për herë të tretë, britanikët zbrazin supermarketet (Foto-Video)

Pasi kryeministri Boris Johnson njofoi për mbylljen totale të vendit për herë të tretë, si pasojë e mutacionit të Covid-19, qytetarët britanikë kanë nxituar për të bërë blerje në supermarkete.

Në pamjet e publikuara nga Daily Mail, duket se në disa supermarkete,  më së shumti janë zbazur letrat higjenike dhe ato të kuzhinës.

Fotografitë tregojnë edhe raftet që duken të zbrazura dhe blerësit që largohen me karroca të grumbulluara me sende.

Dyqanet ushqimore dhe dyqanet që shesin mallra thelbësore lejohen të qëndrojnë të hapura gjatë bllokimi duke bërë thirrje që njerëzit të tregojnë kujdes për të tjerët.

Britania e Madhe do të qendrojë e mbyllur deri më 15 shkurt.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...