E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

“Në kafaz nuk ka miq”, McGregor paralajmëron kundërshtarin e tij

Dy yjet e boksit, Conor McGregor dhe Donald Cerrone kanë dalë mëngjesin e djeshëm në një konferencë për shtyp.

Mirëpo ajo çfarë ka bërë habi është se ndryshe nga herët tjera nuk pati ndonjë incident mes dy kundërshtarëve. Madje ata të dy janë parë duke shtrënguar edhe duart, sjellje jo e zakonshme kjo për McGregor.

Gjatë fjalës së tij në konferencë ai tha se në ring do të derdhet gjak pasi ai do fitojë me çdo kusht. McGregor u shpreh se ka respekt për kundërshtarin e tij, pasi sipas tij e meriton.

“Kam respekt për Donald, pasi e ka fituar atë përgjatë gjithë karrierës së tij në artet marciale mikse dhe e kam vëzhguar gjatë. Ai ka bërë gjëra që jot ë gjithë i realizojnë, ka vite këtu dhe ka treguar se ka kurajo. Gjithsesi, kjo është një sfidë dhe do të ketë gjak në kafaz, pasi unë do ta mposht Donald, por nuk do të jetë gjak hakmarrje apo inati mes nesh”, tha ai.

Ndeshja e shumëpritur do të zhvillohet ditën e shtunë më 18 janar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...