E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Në gjurmët e babait, Majk Shumaker kampion i Formula 2

Piloti gjerman, Majk Shumaker, fitoi titullin Botëror të Formula 2 me skuadrën ”Prema Racing”.

Në pistën e Sakirit në Bahrein, pas një gare me të vërtetë “triller”, ai u bë kampion edhe pse e përfundoi garën në vendin e 18.

Majk e ka në ADN fitoren e titujve kampion, pasi babai i tij Majkëll Shumaker ka fituar 7 herë titullin e Formula 1.

Shumi JR, vitin e ardhshëm do të garojë në Formula 1 si kampion me skuderinë amerikane ”Has”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...