E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Në Fier/ Del nga shinat treni i pasagjerëve

Del nga shinat treni i pasagjerëve në linjën Durrës – Fier.  Pak minuta më parë raportohet se, treni i pasagjerëve i linjës Durrës – Fier ka dalë nga shinat në vendin e quajtur “Vija e Ngjalës” në hyrje të qytetit të Fierit. Mësohet se treni ishte nisur nga qyteti i Durrësit për në Fier. Shkak për ngjarjen është bërë traseja tepër e amortizuar e linjës hekurudhore. Nga ky incident mësohet se ka patur vetëm disa dëme materiale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Deri 1 miliardë dollarë grami, ja kush janë elementet më të shtrenjtë në botë

Elementet kimikë janë blloqe ndërtimi të gjithçkaje që shohim rreth nesh. Deri tani njihen 118 elementë, 94 prej të cilëve janë në gjendjen e...

Zhdukja e biznesmenit Pecorelli në Shqipëri, Prokuroria italiane nis hetimet

Prokuroria e Peruxhas ka nisur hetimet për zhdukjen e biznesmenit italian Davide Pecorelli. Makina që ish-arbitri kishte marrë me qira u gjet e djegur...

Blerja e 300 mijë maskave për ushtrinë, SPAK nis hetimet për ministren Xhaçka

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar, (SPAK) ka nisur hetimet për ministren e Jashtme, Olta Xhaçka. Hetimi lidhet me me dy tendera...

Masakrimi i çiftit Pasho në Itali, nën hetim edhe dy persona të tjerë (Emrat)

Misterit të vrasjes dhe masakrimit të çiftit Pasho në Itali, i janë shtuar edhe 2 persona të tjerë duke e çuar në 3 listën...

Topalli apel qytetarëve: Rama, Meta dhe Basha duhet të ikin më 25 prill

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka kërkuar bashkimin e shqiptarëve kundër Edi Ramës, Lulzim Bashës e Ilir Metës. Topalli u shpreh se vendi...