E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

“Në datën 8 e ke marrë Ramën 6 herë në telefon”, Gjata plas deklaratën e fortë

Anëtari i PD, Çlirim Gjata dhe analisti Baton Haxhiu kanë debatuar mbrëmjen e djeshme në “Opinion” në Tv Klan, pasi diskutonin për protestën e dhunshme të Berishës në selinë blu. Gjata ka zbuluar se analisti Baton Haxhiu kishte telefonuar 6 herë kryeministri Rama ditën e përplasjes, duke e sinjalizuar që të dërgonte policinë, pasi Basha ‘mbaroi’. Po sipas Çlirim Gjatës, kreu i qeverisë Rama kishte bërë skenarin, duke e lënë që të hapej dera e parë e blinduar dhe për pak sekonda ndërhyri policia.

Baton Haxhiu: Po të kalkuloja politikisht dhe të isha një njeri që i jap urdhra policisë dhe të isha kryeministër, ajo nuk do duhet të ndodhte. Do bëja ndryshe.

Blendi Fevziu: Nuk po të dëgjon Rama më duket.

Baton Haxhiu: Nuk i diskutoj fare këto gjëra, por nuk kam kompromis me asnjë njeri për këto gjëra.

Çlirim Gjata: E dëgjon, e dëgjon. Rama këtë jo e dëgjon, por i zbaton urdhrat.

Baton Haxhiu: Urdhrat e mia?

Çlirim Gjata: Po.

Baton Haxhiu: Çfarë të them unë pas kësaj?

Çlirim Gjata: E ke marr 6 herë në telefon Edi Ramën në datën 8  dhe i ke thënë ‘ço policinë se mbaroi Lul Basha’. Ky është lajm Fevzi që po ta jap. Po 6 herë e ke marrë Ramën, dhe i ke thënë ‘mbaroi Basha’. Por Rama kishte bërë skenarin, e la që u hap dera e parë e blinduar atëherë për tre sekonda ndërhyri.

Baton Haxhiu: Unë e kam marrë në telefon…

Çlirim Gjata: I kërkoi edhe kërkesën me shkrim për ta mbajt peng Lul Bashën.

Blendi Fevziu: E ke marrë vërtetë, apo s’e ke marrë?

Çlirim Gjata: Kjo është e vërteta.

Haxhiu: Me hy brenda meje dikush…. e pranoj!

Gjata: E di shumë mirë ti Baton!

Haxhiu: Mirë, e di shumë mirë

Gjata: 6 herë e ke marr Edi Ramën në telefon, fut policinë se mbaroi Lul Basha, hyri Berisha, na mori në qafë të gjithëve.

Haxhiu: Nuk i intereson shikuesit kjo. Mbas emisionit flasim…

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...