E enjte, 20 Janar, 2022
8.5 C
Tirana

Në çerdhe private apo publike? Erion Veliaj zbulon vendimin që kanë marrë për djalin

Debati për çerdhe publike apo private gjithmonë i ka bërë prindërit që të mendojnë më gjatë. Pas një monitorimi në ambientet e brendshme por edhe si janë edukatoret, ky është një vendim mjaft i vështirë për prindërit, pasi meraku është i madh. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i ftuar në emisionin ‘Wake Up’ tha se për të birin Kajan do të zgjedhë një çerdhe publike.

Veliaj zbuloi se aktualisht për Kajan po kujdeset një dado, por shumë shpejt do ta dërgojnë në çerdhe.

“Nuk është sekret, me punët që ne kemi duhet të marrin një ndihmë private, një dado. E kemi të pamundur që të jemi vetë prezentë gjysmën e ditës. Unë dal shumë shpejt dhe vij vonë. Ajola është gjithashtu një profesioniste.

Ndërkohë Ajola po sheh kopshtet dhe çerdhet rreth punës së saj dhe do marrë një vendim. Ajola punon në qendër të Tiranës dhe do kërkojmë një çerdhe publike në qendër të Tiranës”, u shpreh kryebashkiaku Veliaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   "Secili prej nesh ka kallash në shtëpi", Veliaj tregon kush e kërcënoi me jetë

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...