Bota

Ndryshimi i Albin Kurtit ndër vite/ Nga protestat në rrugë, në kandidat për kryeministër (foto)


               Publikuar në : 19:38 - 07/10/19 M. S

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, fitoi zgjedhjet e parakohshme parlamentare, gjë që i jep të drejtën për të qenë kandidati për kryeministër i Kosovës.

Ndryshe nga pamja aktuale, me kostum e kollare, dikur ai shfaqej rrugëve nëpër protesta të ndryshme me një paraqitje tjetër.

Tashmë që ai është 44 vjeç, imazhi i tij nuk korespodon më atë të një djali i cili dikur protestonte në rrugët e Prishtinës, kundër pushtetarëve dhe kryeministrave, pozicion që pretendon ta marrë së shpejti.

Ja disa foto që dëshmojnë ndryshimin e Albin Kurtit ndër vite.

 

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT