E premte, 6 Gusht, 2021
25.5 C
Tirana

Ndryshimet e statutit të PD, rikthehet Jozefina Topallin si anëtare e Këshillit Kombëtar

Ish-Kryetarët e Kuvendit të Partisë Demokratike do të jenë pjesë e Këshillit Kombëtar. Burime nga PD bëjnë të ditur se pro këtij propozimi të Edith harxhit dhe Edvin Kullurit ka qenë edhe kreu demokrat Lulzim Basha.

Në këtë mënyrë duket se i është hapur rruga ish-Kryeparlamentares Jozefina Topalli që të jetë pjesë e forumit më të lartë vendimmarrës të PD-së mes dy Kuvendeve Kombëtare.  Referuar propozimit, Topalli do të jetë anëtare e Këshillit Kombëtar pa iu nënshtruar votimit.

Edhe më parë në statutin e PD-së ka qenë e sanksionuar që ish-Kryeministrat, ish-Kryetarët e partisë, ish-Presidentët dhe ish-Kryeparlamentarët që i përkasin kësaj force politike, ishin anëtarë të Këshillit Kombëtar, pa iu nënshtruar votimit.  

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zyrtare/ Messi largohet përfundimisht nga Barcelona

Lionel Messi nuk do të jetë më pjesë e Barcelonës. Njoftimi ka ardhur nga klubi katalanas, ku zyrtarizoi “divorcin” me yllin argjentinas për arsye...

Kryengritja në gotë e Sali Berishës kundër SHBA

Nga: Mero Baze Sali Berisha i harxhoi gjithë fishekët kundër SHBA, në një përpjekje për t’u dëshmuar atyre se ka pas Partinë Demokratike dhe do...

Ish-shefi i Ndërlidhjes: Ju rrëfej sozinë që përdorte Enveri në Pogradec

Inxhinier Luan Pogaçi, ish-shefi i Ndërlidhjes dhe Informacionit i Drejtorisë së Dytë të Ministrisë së Brendshme, numrin e kaluar ka kujtuar bëmat e Hekuran...

Kemi kryetar, por jo lider! PD, zyrtarisht në konflikt

Nga: Fatbardh Kadilli Nuk mjafton të ulesh në karrigen e kryetarit që të kryesosh, të udheheqësh. Janë gjëra të ndryshme. Kryetar të bëjnë vendimet. Kryetar...

Asnjë humbje jete nga Cov*d-i gjatë 24 orëve të fundit, rriten infektimet

Dita-ditës po shtohen infektimet. Duket se thirrjet e Ministrisë së Shëndetësisë për të zbatuar masat anti-Covid, kanë shkuar në "vesh të shurdhër" për këtë...