E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Ndryshim i orës policore? Vendimi i fundit nga Komiteti Teknik i Ekspertëve

Komiteti Teknik i Ekspertëve, ka folur mesditën e sotme për situatën e pandemisë për dy javët e fundit 23 dhjetor-5 janar.

Drejtuesja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli, njoftoi se do të vijojë ora policore pas orës 22:00 dhe kufizimet e tjera.

“Mendohet se kjo situatë e qëndrueshme, është pasojë e masave të dy javëve të fundit. Të vazhdojnë në fuqi ora policore pas orës 22:00, universiteti edhe 2 javë online dhe po kështu fluturimet me Britaninë e Madhe të mbeten të pezulluara deri në datën 18 janar”, tha ajo, e cila bëri thirrje që të respektohen masat.

Rakacolli shtoi më tej se varianti i ri i koronavirusit, nuk është evidentuar ende në Shqipëri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...