Kryesore

Ndoka: Rama po mendon për byt**n e vetë, Basha për popullin

               Publikuar në : 13:59 - 11/07/19 M. S

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka, tregon se çfarë i mundon kryeministrin Edi Rama dhe kreun e opozitës, Lulzim Basha. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Ndoka thotë se Rama po mendon se si të shpëtojë, ndërsa Basha sipas tij, po mendon për hallin e qytetarëve. Në argumentin e tij, Ndoka është i mendimit se kryeministri Rama duhet të mendojë për grupet kriminale që e sollën në pushtet. Nga ana tjetër e medaljes qëndron kryedemokrati, ku sipas tij, ai po mendon se çfarë presin qytetarët nga ai.

Statusi

Çfarë i mundon Ramën e Bashën, në këtë muaj të nxehtë?

Rama, duhet të mendojë; për grupet kriminale që e sollen në pushtet, për ish-ministrat e tij që janë kapur në krim zgjedhor, për oligarkët dhe vazhdimësinë, për Sandrin e Elisën, për të tjerët që i burgosi dhe hodhi në rrugë. Në fakt halli më i madh është, se tashti po mendon vetëm për “bythën” e vet! Basha, po mendon; se çfarë presin qytetarët nga Ai, kjo nuk është pak!

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT