E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Ndodh edhe kështu/Basha blen 99% të shikuesve në Bangladesh për 2850 dollarë

Klasa politike shpesh është në konkurrencë të fortë sa i takon rrjeteve sociale, si për të dëshmuar se sa ata janë të ndjekur nga qytetarët, dhe se sa mbështetje marrin. Por rrjetet sociale nuk janë gjithmonë një tregues për të matur shikueshmërinë, pasi ndodh shpesh që shokuesit të blihen.

Rasti konkret ka ndodhur me kryedemokratin Basha, i cili ka blerë 99% të shikuesve në Bangladesh, për 2850 dollarë. Eksperti i komunikimit në rrjetet sociale Blerim Gjeladini, ka zbuluar se Basha ka shpenzuar 2850 dollarë për live stream Views, 99% nga Bangladeshi.

Gjatë intervistës, Basha numëronte 11 mijë shikues, dhe kur linja u ndërpre për shkak të hapësirës publicitare, numri i shikueshmërisë u ul shumë pak.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...