E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Ndezi zjarr dhe dogji 300 rrënjë ullinj, arrestohet 59-vjeçari në Kuçovë

Një 59-vjeçar është vënë në pranga nga policia në Kuçovë.

Shtetasi R., banues në  lagjen “11 Janari”, të Kuçovës, kishte ndezuar zjarr në tokën e tij, por era e fortë bëri që zjarri të dilte nga kontrolli.

Për pasojë, u dogjën rreth 300 rrënjë ullinj.

”Ky shtetas kishte ndezur zjarr në tokën e tij dhe si pasojë e erës së fortë  zjarri ka avancuar më tej dhe për pasojë janë djegur rreth 300 rrënjë ullinj’’, informon policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykates së shkallë së parë Berat për veprën penale “Shkatërrimi me zjarr i pyjeve dhe i mjedisit pyjor” .

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...