E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Ndeshje e çmendur në Slloveni/ Maribor humb titullin në ndeshjen e fundit

Një dramë e vërtetë ka qenë fundi i kampionatit në Slloveni. Një javë para përfundimit, ishte Maribori që kryesonte, me 3 pikë më shumë se ndjekësit e Mura.

Megjithatë java e fundit kishte rezervuar një përballje pikërisht mes këtyre dy skuadrave.

Në fund triumfoi Mura me rezultatin 3-1 dhe në fund morën kryesimin e renditjes, për shkak të ndeshjes direkte, pasi sfida e parë ishte mbyllur në barazim pa gola.

Ky është titulli i parë kampion në histori për klubin e Muras, aty ku festa pas përfundimit të ndeshjes ka qenë e madhe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...