E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Ndeshja kundër Kazakistanit/ Etrit Berisha: Shqipëria favoritja e grupit! Ja pse sakrifikova për t’iu bashkuar Kombëtares

Kapiteni i Kombëtares, për sfidën ndaj Kazakistanit, Etrit Berisha, ka folur për përballjen e ditës së nesërme ndaj kombëtares kazake, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Në një konferencë për shtyp, gardiani kuqezi vlerësoi maksimalisht kundërshtarët.

Ai tha se janë përgatitur mjaft mirë për këtë ndeshje, dhe se e dinë që kundërshtari ka një sulm shumë të mirë.

I pyetur nëse është ende favorite Shqipëria, ai foli mjaft pozitivisht. Sipas tij, Shqipëria mbetet favoritja e grupit, por loja kundër Lituanisë tregoi se të gjithë kundërshtarët janë mjaft të fortë.

– Çfarë dini për ekipin kombëtar të Kazakistanit?

Nuk kam shumë informacion, por e di që ka shumë ekipe të mira në Kazakistan. Për shembull, Astana, e cila luan në Europa League. Ne jemi të përgatitur mirë për këtë ndeshje, e dimë që kundërshtari ka një sulm shumë të mirë.

– Të gjitha ekipet në grup shënuan një numër të barabartë pikësh. A është ende favorite Shqipëria?

Sipas mendimit tim, Shqipëria mbetet favoritja e grupit, por loja kundër Lituanisë tregoi se të gjithë kundërshtarët janë mjaft të fortë, kështu që ne duhet të tregojmë klasin tonë. Ne duhet të bëjmë një ndryshim në grup në ndeshjet e ardhshme.

– Ju keni pasur probleme të mbërrinit në Shqipëri nga Italia. Si arritët t’i zgjidhni?

Po, disa probleme me pandeminë e koronavirusit kanë rifilluar në Itali. Disa ekipe kishin lojtarë që ishin pozitivë, dhe duhej të bënin karantinë. Unë rashë dakord me klubin për të shkuar në ekipin kombëtar për ndeshjet e ardhshme. Ekipi kishte nevojë për mua dhe mbërrita.

– A njihni ndonjë nga lojtarët e ekipit kombëtar të Kazakistanit?

Unë pashë lojtarët sulmues duke luajtur. Unë do të doja të përmend kapitenin tuaj Bauyrzhan Islamkhan, është e qartë se ai është një nga udhëheqësit. Kazakistani është shumë i rrezikshëm kur bëhet fjalë për kundërsulme. Gjithashtu lojtarë mbrojtës, kanë pasur rritje. Unë mendoj se Kazakistani ka një ekip të rrezikshëm. Ne duam të fitojmë nesër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...