E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Nard Ndoka ‘nuk mban më’: Duhet të “eliminojmë” Ramën

Aleati i Lulzim Bashës, duket se është lodhur me protestat që kanë zhvilluar deri më tani kundër qeverisë së Edi Ramës, pasi sipas tij, këto protesta nuk kanë dhënë rezultatin final, rrëzimin e ekzekutivit.

Duket se Ndoka e ka një zgjidhje për largimin e Ramës. Në një emisioni televiziv në Oraneës, Ndoka është shprehur se Rama do të largohet vetëm kur ata ta vrasin.

Kuptohet se kjo është një përdorim i shprehjeve popullore pasi nuk ishte një kërcënim kundër kryeministrit, megjithatë një frazologji e tillë, thënë nga një politika mund të keqinterpretohet.

‘Ne kemi një agjendë ndërkombëtare, vetëm nëse e vrasim Ramën, se ndryshe nuk ik prej pushtetit ai. Pra opozita bëri maksimumin e mundshëm. Ne e dimë që nuk hiqet me demonstrata, por ndërgjegjësohet, ka një reflektim ka një reagim prej qytetarëve dhe prej faktorit ndërkombëtar. I kanë futur dy këmbë në një këpucë’-tha Ndoka.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...