E diel, 16 Janar, 2022
15.5 C
Tirana

Nard Ndoka i pakënaqur, nuk firmos marrëveshjen me Lulzim Bashën

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka nuk ka firmosur marrëveshjen me kryedemokratin Lulzim Basha për të garuar në një koalicion në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Mësohet se Ndoka ka mbetur i pakënaqur nga marrëveshja e ofruar ndaj dhe nuk ka firmosur. Ende nuk dihen nëse Ndoka do dalë vetëm në zgjedhje apo do tq ketë sërisha negociata me Bashën edhe në këto pak orë që kanë mbetur.

Koalicioni opozitar finalizoi këtë të mërkurë marrëveshjen me të cilën do të regjistrohet në zgjedhje. “Partia Demokratike – Aleanca për ndryshim” është emri që PD dhe aleatët e saj kanë zgjedhur për të garuar më 25 prill.

Ndërkohë, partitë e tjera po vazhdojnë të negociojnë për të gjetur një marrëveshje, por kanë kohë deri në orën 00:00, kohë kur mbaron edhe afati për regjistrimin e koalicioneve në KQZ.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...