E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Nano përplaset me Bushatin: Kemi gjysmën e një bajge që thotë…

Më të lexuarat

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Rekord i ri të infektuarish, konfirmohen 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ende nuk ka asnjë shenjë përmirësimi nga situata me pandeminë në vend. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona. Burime zyrtare nga...

Kina, 3 Hëna artificiale në orbitë për të kursyer energjinë elektrike

Ambicia e hapur e Kinës për të qenë superfuqia kryesore e botës, po shtrihet edhe në dominimin e hapësirës, ku rivalja kryesore është sërish...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Ambasada del me njoftimin e rëndësishëm

Gjatë ditëve të fundit, Ambasada Amerikane në Tiranë ka këshilluar qytetarët shqiptarë mbi mënyrën e aplikimit për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ata persona të cilët...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sherr me Luanën gjatë emisionit? Zbulohet e vërteta e largimit të Veleshnjës

Pak ditë më parë u aludua se aktori i humorit Rezart Veleshnja, kishte pasur një zënkë me moderatoren Luana Vjollca, dhe për këtë arsye...

Rekord infektimesh në Itali/ Rajonet fillojnë të mbyllen nga kjo fundjavë

Sikundër u njoftua më herët, Italia do të nis me masat e reja kufizuese, në tentativë për të ulur numrin e të infektuarve. Vala...

“Kam kaluar koronavirusin”, Alketa Vejsiu rrëfen përjetimet

Moderatorja Alketa Vejsiu ka zbuluar se e ka kaluar koronavirusin. Edhe ajo nuk i ka shpëtuar infektimit me COVID-19, por fatmirësisht simptomat duket se...

Analistët Andi Bushati dhe Mustafa Nano kanë zhvilluar një debat të fortë në studion e emisionit “Të paekspozuarit” në “News 24”. Bushati tha se Rama sot nuk thyhet dot me mënyra demokratike, pasi ka çdo pushtet. Analisti u shpreh se kjo qeveri nuk rrëzohet, për vetë faktin se opozita është e pafuqishme. Nga ana tjetër qëndronte Mustafa Nano, i cili e cilësoi kryeministrin Rama si një problem për vendin. Ai shtoi më tej se opozita para se të digjte mandatet, situata ishte normale. Por për të, opozita edhe përballë një sistemi të keq e korruptiv, ia del.

Debati

Mustafa Nano: Edi Rama është një problem për vendin. Ndërkohë, kemi opozitën në rrugë? Unë bëj pyetje, se ata që protestojnë e kanë mendjen për zgjedhje të lira? Ka njeri të shqetësuar në mënyrë të tmerrshme? Kemi gjysmën e një bajge, që thotë ose do bëhet si them unë, ose nuk ka.

Andi Bushati: Kush e ka thënë këtë…

Mustafa Nano: Përpara se të griste mandatet opozita, ishte situata normale. Kishim Ramën në pushtet me korrupsion, por kishte opozitë. Në Shqipëri është provuar se opozita edhe përballë një sistemi të keq e korruptiv, ia del. Kështu ka ndodhur edhe kur u rrëzua sistemi i Berishës. Po Berisha vidhte përpara syve të ndërkombëtarëve.

Andi Bushati: Nuk mendoj kështu, nuk jemi në të njëjtat kushte. PS kishte disa biznesmenë, ka marrë gjitha mediat, kurse kjo opozitë nuk ka as media, asgjë.

Lexo edhe :   Protesta ndaj Dendias, 18 të proceduar. Mes tyre Shpëtim idrizi e Mesila Doda

Mustafa Nano: Gazetarët janë kundër Ramës.

Andi Bushati: Ja ku po them se Erion Veliaj bën vetëm kaseta, dhe jo punë.

Mustafa Nano: Edi Rama përdor metoda, e kanë bërë edhe tjerët, por unë kam bindje se ky regjim rrëzohet, siç u rrëzua Berisha.

Lexo edhe :   Protesta ndaj Dendias, 18 të proceduar. Mes tyre Shpëtim idrizi e Mesila Doda

Andi Bushati: Nuk rrëzohet, sepse nuk ka fuqi opozita. Veliaj fiton se po t’i bësh katër vite lavazh truri, normalisht që do të votojnë. Aq i fortë është ky sistem, sa të bardhën e bën të zezë dhe të zezën dhe të bardhë.

Mustafa Nano: Dakord jam që Veliaj edhe ka probleme, ka bërë kaseta, por ka bërë edhe punë.

Andi Bushati: Nuk përmbyset Rama me mënyra demokratike. Mendoj se këta që iu prishin shtëpitë, edhe molotov t’i hedhësh mendoj se e meritojnë.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...