E premte, 10 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Nadir Çausholli keqpërdori emrin e autorit të Top Story për të shantazhuar Ylli Ndroqin

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Meta publikon fotot me Thaçin nga Gjiri i Lalzit, ja kush tjetër ishte me ta

Presidenti Ilir Meta ka publikuar foto nga takimi në Gjirin e Lalzit me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi. Nga fotot e publikuara nga kreu...

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

“Do ta rikthejmë Milanin në një superfuqi”, zyrtari i njohur shpalos planin që ka

Për hir të së vërtetës performanca e Milanit këto kohët e fundit nuk ka qenë shumë e kënaqshme! Të shumtë janë personat që thonë se...

Djali i saj u gjet i vetëm në varkë, zhduket aktorja e njohur amerikane

Aktorja e njohur amerikane, Naya Rivera, është shpallur e humbur pasi djali i saj i vogël u gjet i vetëm në një varkë në...

Top Story i kushtoj rëndësi zarfit të dorëzuar nga Eron Koka. Pjesa e jashtme e zarfit ku ndodhej letra, aty duket emri i dërguesit dhe marrësit të letrës, konkretisht Ministrja e Financave, Anila Denaj.

Emri i dërguesit është Endrit Habilaj, me adresë “Rruga 17 Nëntori”, Nr. 20 Mëzez. Kjo adresë përkon me studiot e Top Channel në Kashar, ndërkohë zoti Habilaj është autor i emisionit Top Story, në Top Channel.

Top Story siguroi pamjet nga kamera e sigurisë në orën 12:53 minuta, kur dorëzohet edhe letra me emrin e Endrit Habilajt si dërgues. Aty, në fakt shfaqet Eron Koka, shoferi i Nadir Çaushollit.

Pra, këtu policia ka vërtetuar se është keqpërdorur emri i autorit të Top Story nga shoferi i Nadir Çaushollit. E në fakt, gazetari Habilaj nuk ka asnjë lidhje me këtë letër.

“Jemi në kushtet e disa veprave penale me dërgimin e zarfit me një emër të rremë. Është verifikuar nga policia, por po verifikohet edhe nga prokuroria që po bën veprimet e saj, Prokuroria Tiranë, që personi që ka depozituar zarfin dhe dërguesi nuk është dhe nuk mund të ketë qenë i punësuar në kompaninë e Çaushollit, se Endrit Habilaj nuk është i punësuar në këtë kompani dhe për më tepër rezulton i nëshkruar me emër të rremë”, tha Lulzim Alushaj, avokat i Top Story.

“Nga ana jonë është bërë e mundur që falë cilësisë shumë të mirë të sistemit të monitorimit që ne kemi, të evidentohet në mënyrë të saktë momenti i duhur dhe pamjet janë në administrim të autoriteteve kompetente”, tha Laert Duraj, drejtor i postës.

Dërgimi i letrës me emrin e Endrit Habilajt konfirmohet edhe nga vetë shoferi Eron Koka, gjatë shoqërimit të tij në Komisariatin nr 3.

Siç duket në procesverbalin e marrjes në pyetje në polici, shoferi i Çaushollit deklaron se gazetarin Habilaj as e njeh dhe as e ka takuar ndonjëherë.

Koka sqaron më tej se letrën e ka marrë në recepsionin e kompanisë “CFO Pharma” dhe zakonisht letra të tilla janë porosi e shefit të tij, Nadir Çausholli.

“Është tashmë e certifikuar nga komisariati 3, OPGj që kjo letër është dërguar nga ambjentet e një shoqërie tregatre që është bërë objekt i hetimit të barnave, kjo është e çertifikuar”.

Pra, këtu gjithçka është e qartë tashmë përmes pamjeve filmike dhe materialeve hetimore të administruara në dosjen e Komisariatit nr. 3./ Top Channel

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë. Kujtojmë se Haradinaj...

Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Së fundmi, 3 shtëpi të vjetra janë përfshirë nga flakët në lagjen 5 të qytetit të Durrësit. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe...

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...