E enjte, 20 Janar, 2022
8.5 C
Tirana

“Na vinin kuti të mbushura plot me jashtëqitje”, Evra nxjerr inatin. Sulmon presidentin e Federatës Franceze

Shpesh futbollistët kanë hasur probleme të mëdha me fyerjet raciste. Patris Evra ishte një nga viktimat e racizmit, por ai nuk është i vetmi.

Ish-mbrojtësi i Mançester Junajtid, Patris Evra, ka shokuar në lidhje me deklaratën e tij për atë çfarë ndodhi tek kombëtarja e Francës në vitin 2010. Sipas Evras, tek Franca ka pasur shumë racizëm. Ai kujton kohën kur kanë marrë letra me mesazhe raciste, por këto fakte i kanë fshehur.

“Jam i detyruar t’i përgjigjem Noel Le Gret (Presidenti i Federatës Franceze të futbollit) pasi ai e di shumë mirë se çfarë ndodhte tek ne.

E di ju se sa letra me mesazhe raciste kemi marrë? Një herë ai i pati thënë trajnerit Deshamps në atë kohë që merri këta majmunët dhe shko në Afrikë.

Po ne i kemi fshehur këto fakte, por unë kam parë disa. Madje shpesh na vinin dhe kuti të mbushura plot me jashtëqitje”, tregon 39-vjeçari. “E njëjta që ndodhte edhe kur hanim dreka apo darka me ekipin.

Ne të gjithë kishim vendet tona, por sa herë që vinte presidenti unë përfundoja në fund të tavolinës së bashku me Sanjan dhe Sakhon. Ai preferonte më mirë të ulej pranë dhe të dilte në foto me Hugo Lorisin dhe Lorent Konshienlin se sa me ne”, tha Evra.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...