E martë, 26 Janar, 2021
5 C
Tirana

“Na ndiqni, na ndiqni”, zbulohet skenari i mbajtur sekret i opozitës së bashkuar

Ka nisur protesta e opozitës së bashkuar me thirrje, daulle e me gishtat lart nga simpatizantë të PD-së. Po ashtu, janë hedhur edhe tymuese në drejtim të Kryeministrisë që në nisje të protestës.

Ish-deputeti Flamur Noka ka marrë fjalën teksa ka hipur në një podium, për t’u kërkuar protestuesve herë pas here që t’i ndiqnin.

Teksa ka akuzuar kryeministrin Rama, Noka tha se ai duhet të zhduket menjëherë, ndërsa ka përsëritur thirrjen për ta ndjekur atë dhe turmën.

Menjëherë pasi ka mbaruar fjalën, turma ka nisur marshimin, teksa do të bëjë një rrethim simbolik të Kryeministrisë. Kjo pasi të gjithë protestuesit do dalin në Unazë dhe do rrotullohen për të dalë sërish te sheshi para Kryeministrisë, duke rrethuar këtë institucion në mënyrë simbolike./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Astrit Patozi zbulon se ku do të kandidojë në zgjedhjet e 25 prillit

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi do të kandidojë në Tiranë për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Një ndër nga arsyet e marrjes së...

Sa është numri aktual, dhe ç’do të ndodhë me popullsinë e botës në të ardhmen

Deri në korrikun e vitit 2020, Toka banohej nga afërsisht 7.8 miliardë njerëz. Popullsia globale, është më shumë një vlerësim i numrit të përgjithshëm...

U gjet i mbytur/ Gruaja e ish-ministrit grek hedh akuzat : Mund të jetë vrarë

Vdekja e ish-ministrit të Rendit në Greqi, Sifis Valyrakis ka ngjallur reagime nga ana e familjes. Bashkëshortja e tij, Minas Papatheodorou – Valyrakis, dyshon...

Ura e Zogut drejt shembjes, fundoset me 30 cm njëra nga këmbët mbajtëse (Video)

Prurja e shumtë e ujit në Lumin Mat ka shkaktuar sërish probleme në Urën e Zogut në Milot. Marrja e inerteve pranë këmbëve te urës,...

Zbulohet klauzola e veçantë te Tirana, ja çfarë ndodh me kontratën e Dedes

Nevil Dede firmosi më 13 nëntor 2020 një kontratë 2-vjeçare me klubin e Tiranës. Pas vetëm 73 ditësh në krye të pankinës bardheblu, trajneri...