E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Murrizi: Vizioni i partisë sime, frenimi i çdo politikani të korruptuar

Deputeti dhe njëkohësisht kryetari i forcës më të re politike, Lëvizja Demokratike Shqiptare, ka shpalosur vizionin e partisë së tij.

Primare për të është shfarosja e njerëzve të korruptuar brenda institucioneve shtetërore, kryesisht në parlament.

Murrizi u zotua se do të denoncojë rast pas rasti çdo shkelje që do të zbulojë.

”Nuk bëj pjesë tek politikanët fallxhorë, ka të tjerë që janë fallxhorë. Nëse shqiptarët do të jenë të përgjegjshëm për votën që kanë në dorë, të votojnë për veten e tyre, jo për Myslim Murrizin. Pa pikë problemi nëse gjykojnë dhe mendojnë që e keqja e këtij vendi, degdija e shqiptarëve jashtë vendin, fukarallëkun që ka zaptuar vendin, në korrupsion e madh, në bajatjen e kësaj politike, të fillojnë me ndëshkimin nga unë.

Me 25 prill shqiptarët kanë në dorë një armë të fortë. Ta përdorin atë armë për të shporrur çdo palaço që ka qenë gur në qafë 30 vite për ta. Një vizion kam unë, të jem aty bashkë me një përfaqësi deputetësh, për të frenuar çdo njeri të degjeneruar dhe të korruptuar që ka në atë sallë.”, tha Murrizi në ‘Ora News’.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...