E diel, 20 Qershor, 2021
32 C
Tirana

Murrizi tregon pse dhe ku u ndanë me Rudina Hajdarin për partinë e re

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi, ka folur për ftohjen’ mes tij dhe deputetes Rudina Hajdari.

I ftuar në emisionin “Top Talk”, Murrizi tha se Hajdari nuk ka qenë kurrë pjesë e nismës për krijimin e partisë së re të deputetëve që ai përfaqëson.

“Në këtë subjekt politik që është nismë e Myslim Murrizit dhe e deputetëve të tjerë, Hajdari nuk ka qenë pjesë e kësaj nisme. Ku e shihni ndarjen? Kemi qenë bashkë për një kauzë më të madhe për hapjen e listave. Me 30 qershor kemi qenë edhe me deputetët e tjerë që  nuk vinin nga PD. Por sot kemi filluar fushatën”, tha ai.

Është larguar Hajdari nga idealet e grupit Demokrat?

“Ajo është anëtare e grupit Demokrat. Për të qenë i organizuar për të pasur një agjendë. Se si e shikon kjo është në dëshirë e gjithsecilit. Rudina Hajdari nuk e ka parë të arsyeshme që të jetë pjesë e Lëvizjes Demokratike Shqiptare”, shtoi ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

NBA/ E ëma e yllit të Bruklinit shkëmben fjalë dashurie me markuesin e djalit

Një histori interesante është zhvilluar gjatë këtij play-off-i në NBA, në përballjet mes Brooklyn Nets dhe Milwaukee Bucks. Është PJ Tucker që i është...

Dita ndërkombëtare e emigrantëve, 20 qershori. OKB: 82 milionë kanë emigruar

Më 20 qershor është Dita Botërore e Refugjatëve. Sipas raportit të fundit të OKB-së, më shumë se 82 milionë njerëz janë zhvendosur, megjithë mbylljen...

Rama flet në France 24 për negociatat, vaksinat, turizmin dhe patronazhistët

“Shqipëria shpreson për hapjen zyrtare të negociatave të pranimit të vendit në Bashkimin Evropian, në fund të qershorit, negociata të cilat janë bllokuar prej...

Euro 2020/ Kombinacionet për çdo kombëtare, si kalojnë katër vendet e 3-ta

Cilat kombëtare janë kualifikuar deri tani, cilat mund t'u bashkohet atyre në raundin e 1/8-ave, rregullat në rast barazimi me pikë dhe çfarë i...

SHBA/ Kamionçina hyn mes turmës gjatë paradës LGBT, bilanc tragjik

Një i vdekur dhe dy të plagosur. Ky ka qenë bilanci i një ngjarjeje që ndodhi dje në mbrëmje në Florida të SHBA-ve, kur...