E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Murrizi: Parlamentit të çadrës po i vjen fundi, PS me LSI bëjnë merkato dimri

Deputeti opozitar, Myslim Murrizi ka ngritur tonet në mbledhjen e Kuvendit, ku i ka cilësuar lëvizjet e fundit politike nga LSI drejt PS si false.

Murrizi tha se këtij parlamenti i ka ardhur fundi, pasi ka dalë nga një çadër në mënyrë ilegale.

Sipas tij, më 25 prill qytetarët do të sjellin në parlament fytyra të moralshme që do të vlerësojnë renditjen e qytetarëve.

Myslim Murrizi: “Parlamentit i ka ardhur fundi. Shyqyr më në fund, me një parlament që ka dalë nga një çadër. Shpresoj që me 25 prill të mos ketë vend për hajdutët, jo për hipokrit që fusin hundën në çdo sqetull për të marrë një mandat. Përpara katër vitesh, pamë një marrëveshje mes PS dhe LSI. Pamë një fushatë që kërkohej makina, timoni. Këto ditët e fundit po shohim një merkato dimri të lezecme që po afrohen në një parti të virgjër, mbas marrëveshjes së 1 prillit. Kam qënë në politikë, por skam marrë asnjë lek. Kam qënë në politike por skam marrë asnjë tender. Hipokria e këtyre që na qeverisin dhe atyre që do na qeverisin. E gjithë kjo betejë e madhe ishte që Petrit Vasili ka qënë fatkeqësia më e madhe. Mes dy tufave të hajdutëve, që duke parë merkaton e dimrit paskan qënë të papërlyer.

Unë shpresoj dhe uroj që shqiptarët të ndëshkojnë me votë të njëjtët klloun, grykës dhe për të ruajtur një mandat në këtë sallë pa votën e qytetarëve.. Cili ministri tjetër nga ortaku juaj i 2013-2017 ka mbetur i paftuar në sofrën tuaj të pastër, në tavolinën tuaj të kristaltë, partinë tuaj të virgjër nga korrupsioni? A mund të ma gjeni?! Apo kjo ishte loja. Uroj që më 25 prill shqiptarët të ndëshkojnë me votë trupën e pështirë të cirkut të 31 mars 1991 deri më 25 prill 2021. 30 vite e njëjta estradë, të njëjtët klounë, të njëjtët grykës. Më vjen për të vjellë kur kujtoj ça keni thënë për ministrat që sot ju hapni derën, a i shqyeni dritaret për t’i marrë për t’i futur sa me kokë sa me të ndenjura për një grusht vota më shumë që ju rren mendja’’.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...